Запобігання проявам корупції

Контакт, за яким можливо звернутися із заявою (повідомленням) про вчинення корупційних правопорушень з боку працівників ДП “УАМЦ”:

т. +38 (044) 281 72 93, 050 339 06 77

e-mail: Lesya.Zadnipryana@uamc.dsns.gov.ua

Уповноважена особа: Задніпряна Леся Андріївна

Довідкова інформація :

Закон України “Про запобігання корупції”

Порядок із впровадження механізму заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції” на Державному підприємстві “Український авіаційний метеорологічний центр”

Практичний Посібник щодо роботи з викривачами для уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції

https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/

Методичні рекомендації щодо конфлікту інтересів

Запобігання конфлікту інтересів у діяльності органів системи МВС (методичні рекомендації)

Роз’яснення щодо заповнення декларації

Електронний кабінет платника податків

Безкоштовний навчальний онлайн-курс “Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики” – https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAZK+COI102+2019_T1/about

Контакт-центр НАЗК консультує посадовців щодо обмежень спільної роботи близьких осіб, а також наявності чи відсутності конфлікту інтересів, пов’язаних зі спільною роботою близьких осіб, та інших осіб, яких між собою пов’язують позаслужбові стосунки.

Якщо у вас виникають сумніви щодо конфлікту інтересів через спільну роботу з близькими особами, ви можете оперативно проконсультуватись із фахівцями НАЗК.

Як отримати консультацію: 

  • зателефонувати за номером +38(044) 200–06–94;
  • прослухати автовідповідач та натиснути на телефоні “3”;
  • зачекати з’єднання з оператором.

Контакт-центр працює з понеділка по п’ятницю, з 09:00 по 18:00.

Контакт-центр також консультує з інших питань, що пов’язані з юрисдикцією НАЗК: щодо фінансування та звітності політичних партій, питань, що стосуються викривачів та антикорупційного навчання, ін.

Розміщення інформації ДСНС України щодо декларування:

 

 

 ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА  ПРАЦІВНИКАМ  ДП „УАМЦ”

ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЙНИМ ПРОЯВАМ

1) Станьте прикладом нетерпимості до проявів корупції. Своєю поведінкою давайте оточуючим зрозуміти, що не тільки не будете самі приймати участі у корупційних діяннях, але й не будете приховувати таких діянь своїх колег.

Під час виконання посадових обов’язків працівники повинні сумлінно виконувати свої обов’язки, дотримуватись законодавства та принципів доброчесності у своїй поведінці. Всі співробітники мають виконувати свої обов’язки неупереджено та справедливо.

Корумпована поведінка працівників порушує законність та мораль, завдає шкоди авторитету як підприємству, в якому він працює, так і державі загалом. Вона руйнує віру в неупередженість та об’єктивність.

Усі посадові особи повинні бути прикладом, як для своїх колег, так і для громадян в цілому.

2) Рішуче припиняйте спроби втягнути Вас у корупційні діяння. Негайно повідомляйте про такі спроби Уповноваженого за протидію корупції або директора.

У зовнішніх контактах, наприклад, з особами, що надають (виконують) роботу, товари, послуги за кошти підприємства, Ви повинні з самого початку визначити чіткі межі ваших повноважень і негайно припиняти спроби втягування до корупційних діянь.

Не створюйте в оточуючих враження, що Ви відкриті для «невеликих ознак уваги».

Не піддавайтеся спокусі таким чином покращити свої матеріальне становище.

Не соромтеся відмовитися від подарунка або віддати його назад, супроводжуючи цю відмову роз’ясненням правил, яких Ви маєте дотримуватись.

Якщо Ви працюєте у сферах підвищеного корупційного ризику, Вам необхідно бути особливо обережним щодо спроб третіх осіб вплинути на Ваше рішення.

Чітко дотримуйтеся норм законодавства про заборону прийняття винагород або подарунків та вимог доброчесної поведінки.

Якщо третя особа попросила Вас зробити їй протиправну послугу, негайно поінформуйте про це Уповноваженого за протидію корупції або директора. Це допоможе уникнути будь-якої підозри в корупції та дасть змогу вжити заходів проти правопорушників.

Якщо Ви опираєтесь спробам втягнути Вас у корупційні діяння, однак не повідомляєте про це Уповноваженого за протидію корупції або директора, особа, яка схиляла Вас до протиправної поведінки, може повторити свою спробу, звернувшись до когось з Ваших колег. Захистіть своїх колег від спокуси бути залученими до корупційних діянь.

3) Якщо у Вас з’являється відчуття, що Вас хочуть попросити про послугу, яка суперечить Вашим обов’язкам, залучіть будь-кого зі своїх колег у якості свідка.

Іноді в ході розмови із сторонньою особою у Вас може виникнути підозра, що Вам намагатимуться зробити протиправну пропозицію, яку буде нелегко відхилити. Часто в такій ситуації не допомагає лише відмова від корупційної поведінки, тому Вам не варто намагатися владнати ситуацію власними силами. Запросіть до участі у розмові одного із своїх колег.

4) Працюйте так, щоб Вашу роботу можна було в будь-який момент перевірити.

Ваша робота повинна бути прозорою та зрозумілою для керівництва, колег та інших працівників. Якщо Вам доведеться змінити своє місце роботи (перехід до виконання нових завдань, перехід до іншого відділу) або бути тимчасово відсутнім (хвороба, відпустка), тому Ваша робота повинна бути настільки відкритою, щоб в будь-який час особа, що Вас замінить, могла виконувати Ваші обов’язки.

5) Чітко відокремлюйте трудову діяльність від свого приватного життя. Перевіряйте, чи немає конфлікту інтересів між Вашими трудовими обов’язками та приватними інтересами.

Спроби корупції часто починаються з того, що треті особи намагаються розширити службові контакти та перенести їх у сферу приватного життя.

Відомо, що особливо складно відмовити у «невеликій послузі», коли з цією особою існують дружні стосунки, а також коли сам працівник або його родина отримує привілеї у будь-якому вигляді (квитки на концерт, запрошення до ресторанів, тощо), на які не можна відповісти тим самим. Отже, в приватному житті Ви з самого початку повинні дати оточуючим зрозуміти, що відокремлюєте трудову діяльність від приватного життя. Це дозволить уникнути підозри у Вашій корумпованості.

У кожної особи, яка звертається до Вас у зв’язку з Вашою трудовою діяльністю, є право очікувати від Вас неупередженої, справедливої, обґрунтованої тобто доброчесної поведінки. Тому під час виконання обов’язків, за які Ви несете відповідальність, перевіряйте, чи не вступають Ваші власні інтереси, а також інтереси Ваших близьких осіб, в конфлікт з Вашими трудовими обов’язками. Піклуйтеся про те, щоб ніхто не міг звинуватити Вас в упередженості.

Якщо у випадку конфлікту інтересів Ви надали перевагу власним інтересам, окрім шкоди Вашому особистому авторитету, притягнення Вас до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності, може буде завдано шкоду авторитету всього підприємтва, в якому Ви працюєте.

6) Запобігайте корупції, викриваючи випадки корупційних діянь.

Корупції можна запобігти лише, коли кожний працівник відчуває свою відповідальність за досягнення загальної мети створення вільного від корупції підприємства.

Це означає, що всі працівники в рамках виконання своїх завдань повинні дбати, щоб сторонні особи не мали можливості впливати на Ваші рішення і що корумпованих колег не можна прикривати через почуття солідарності або лояльності.