RETIM

В оперативній практиці Державного підприємства “Український авіаційний метеорологічний центр” система RETIM використовується з листопаду 1998 року, модернізована система RETIM2000 придбана у 2003 році.

Система  розповсюдження метеорологічних даних RETIM є супутниковим компонентом Глобальної системи телезв’язку  (GTS) Всесвітньої метеорологічної організації  (ВМO). У регіоні VI ВМО (Європа) прийом метеоданих по супутниковому  каналу RETIM здійснюється через робочі станції різних конфігурацій. Трансляція здійснюється спеціалізованим прогностичним центром Тулуза (Метео-Франс, Франція) в об’ємах, що повністю задовольняють потреби як національних служб погоди, так і авіаційних метеорологічних центрів.

Протоколи розсилки RETIM і спектр метеорологічних даних, що транслюються, ідеально відповідають цілям ефективного обслуговування міжнародної аеронавігації та забезпечення безпеки польотів. По каналу RETIM проводиться розсилка оперативної метеорологічної інформації (ОРМЕТ), що надходить до міжнародних банків даних (Відень, Брюссель, Вашингтон, Токіо, Мельбурн), дані, одержані в рамках Всесвітньої системи зональних прогнозів (ВСЗП), про вітер і температуру повітря, вологість та інші метеорологічні параметри в коді GRIB, про особливі явища погоди в коді BUFR і в факсимільному форматі T4, дані регіональних і глобальних чисельних моделей прогнозування погоди (NWP) провідних європейських центрів у коді GRIB.

В ДП „УАМЦ”  для прийому й візуалізації даних, що транслюються в об’ємі  передачі каналу RETIM, була інстальована робоча станція MESSIR-AERO виробництва COROBOR Systemes (Франція).