Метеор-Метеоячейка

У 2007 році встановлено і діє автоматизований метеорологічний радіолокаційний комплекс (АМРК) «Метеор-МетеоЯчейка», до складу якого входять перший в Україні доплерівський метеорологічний радіолокатор (ДМРЛ) МЕТЕОР-500СDP фірми Selex Si/Gematronik (Німечина) та спеціальне програмне забезпечення «МетеоЯчейка» розроблене ЗАТ «Інститут радарної метеорології» (Росія).

У березні 2013 року проведено модернізацію АМРК «Метеор-МетеоЯчейка» для функціонування в режимі подвійної поляризації.

АМРК працює в автоматичному режимі з періодом оновлення інформації 10 хвилин. ДМРЛ працює в режимах: «відбиваність», «доплерівська швидкість», «подвійна поляризація».

У режимі «відбиваність» дальність визначення метеооб’єктів складає 500 км, визначаються зони хмарності і пов’язані з нею атмосферні явища (облогові і зливові опади, гроза, град, шквал).

У режимі «доплерівська швидкість» визначаються вітрові характеристики і дальність визначення складає 250 км.

У режимі «подвійна поляризація» дальність визначення складає 500 км. Отримуються радіолокаційні дані, за допомогою яких визначається фазовий стан гідрометеорів.

Радіометеорологічна інформація в коді BUFR цілодобово с періодом оновлення в часі 10 хвилин надходить споживачам, які мають абонентські пункти АМРК «Метеор-МетеоЯчейка» або Робочу станцію «МАРС». Це диспетчери РСП «Київцентраеро», екіпажі повітряних суден, що проходять метеопідготовку на брифінгах у підрозділах ДП «УАМЦ», синоптики як свого підприємства, так й Українського Гідрометцентру.

Радіометеорологічна інформація про визначені зливо-грозо-градонебезпечні осередкі в формалізованому вигляді автоматично надходить до місцевих зведень погоди на аеродромі, та входить до складу інформації радіомовної передачі ATIS. Також ця інформація може передаватися за запитом.

Радіометеорологічна інформація в коді RADOB передається до банків авіаметданих у синоптичні строки та в додаткові строки при наявності небезпечних явищ.

Програмне забезпечення АМРК «Метеор-МетеоЯчейка» не лише дозволяє отримати всі перераховані вище метеорологічні продукти, а і стикується з іншими автоматизованими робочими місцями по прийому аеросиноптичної інформації. Це дає можливість співставлення радіолокаційної інформації з даними наземних станцій, бортових оповіщень та побудови композитних карт на основі даних інших автоматизованих локаторів, дозволяє оперативно слідкувати за розвитком синоптичних процесів, виявляти зони небезпечних явищ та своєчасно попереджати авіаційних споживачів.