КРАМС-4

Комплексна радіотехнічна аеродромна станція КРАМС-4 на АМСЦ-Київ використовується для забезпечення інформації про стан погоди для диспетчерів, пілотів та інших споживачів. Це нове покоління автоматизованої інформаційної станції спостереження.

КРАМС-4 забезпечує проведення автоматизованих метеорологічних спостережень, обробку  результатів вимірювання, формування зведень, поширення їх каналами зв’язку й відображення в реальному часі інформації про приземний вітер, видимість, дальність видимості на ЗПС, висоту нижньої межі хмар, температуру повітря/точки роси та атмосферний тиск.

КРАМС-4 забезпечує можливість ручного внесення даних візуальних спостережень за окремими метеорологічними елементами і явищами погоди, які не можна отримати за допомогою автоматизованих засобів – про кількість і форму хмар, а також явища погоди, що спостерігаються на аеродромі.

Інформація про погоду на аеродромі, що підлягає передачі на борт повітряних суден, доводиться аеродромним метеорологічним органом до органів обслуговування повітряного руху за допомогою метеодисплеїв. Метеодисплеї є складовою частиною КРАМС-4, інформація передається автоматично лініями зв’язку з автоматизованого робочого місця спостерігача основного пункту спостережень.

На метеодисплеї  виводяться місцеві регулярні й спеціальні зведення в кодовій формі MET REPORT/SPECIAL, додаткова інформацієя про небезпечні метеорологічні явища (погодні умови) на аеродромі та у зоні зльоту/посадки.

На метеодисплеї  виводяться також окремо поточні дані від вимірювачів параметрів вітру, нижньої межі хмар, видимості, тиску, температури й відносної вологості, а також розраховані значення видимості на  зльотно-посадковій смузі, атмосферного тиску на рівні аеродрому приведена до середнього рівня моря по стандартній атмосфері та атмосферного тиску на рівні зльотно-посадкової смуги.

Екіпажу повітряного судна надається, за необхідності, або місцеве метеорологічне зведення в цілому, або поточні значення окремих метеоелементів, які виведені на метеорологічний  дисплей.

Система КРАМС-4 забезпечує автоматизоване вимірювання інших метеовеличин при підключенні додаткових датчиків, наприклад датчика опадів та ін.